Abonamenty medyczne w firmach jako benefit dla zatrudnionych

young woman g2e4ad2ad2 640Możliwość skorzystania z usług medycznych w zakresie państwowego funduszu w wielu przypadkach jest ograniczona, a na wizytę do wybranych specjalistów czeka się czasami wiele miesięcy. W związku z tym wśród osób na etatach szczególnie doceniane są pakiety medyczne w niepublicznych placówkach.

Niepubliczna opieka medyczna. Czy warto?

Szerokie grono pracowników rozważa, czy opłaca się korzystać z usług niepublicznych sieci oferujących opiekę medyczną, tym bardziej że służbowe pakiety medyczne traktuje się za powszechny standard. Istotnym atutem tego rozwiązania jest fakt, iż możliwość umówienia się do większej części specjalistów oraz diagnostyki w niepublicznych placówkach zagwarantowany jest praktycznie od ręki, podczas gdy w państwowych przychodniach oczekuje na nie miesiącami.

Ponadto wielu specjalistów świadczy swoją pracę tak samo w ramach narodowego funduszu, jak i prywatnie, dlatego zakres konsultacji jest porównywalny w jednym i drugim przypadku. Co więcej udając się na niepubliczną konsultację, możemy spodziewać się okazania nam większej uwagi. W publicznych gabinetach, z racji na znaczną liczbę chorych rzadko jest to wykonalne.

Czy zakład pracy ma obowiązek zapewnić prywatny abonament medyczny?

Pakiet medyczny dla pracowników nie stanowi obowiązku żadnej firmy. Stanowi on bowiem ponadprogramowe świadczenie, uzależnione od kondycji organizacji. Firma może całkowicie regulować płatności za abonament medyczny bądź tylko go dofinansowywać. Pracownicy mają z reguły zapewnioną opcję wybrania dogodnego dla nich pakietu.

Opieka medyczna dla rodziny pracownika

student g57f03b20e 640Organizacja, która zapewnia swoim podwładnym niepubliczną opiekę medyczną, często oferuje również opcję objęcia nią członków ich rodziny. Z usług może wówczas korzystać partner i dzieci. Niezbędna jest przy tym nadplanowa, stała opłata, aczkolwiek taka opcja znacznie lepiej kalkuluje się niż każdorazowe opłacanie niepublicznych wizyt.

Bliscy zatrudnionej osoby mogą korzystać z tych samych świadczeń co on, bowiem aktywuje się wówczas jeden abonament, rodzinny bądź partnerski. Niepubliczna opieka medyczna zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa, szczególnie w kontekście obecnych warunków pandemicznych.


Drukuj