Kiedy sprawdzi się konsultacja telefoniczna?

rozmowa z lekarzemJak dobrze wiemy, w ostatnich latach niestety zdecydowanie trudniej było skorzystać z pomocy specjalisty podczas stacjonarnej wizyty w służbie zdrowia. Wiązało się to z wiadomą przyczyną i o ile bardzo często jest to duży problem, to są sytuacje kiedy mogło to być na rękę dla pacjentów.

Przez lata byliśmy przyzwyczajeni do tego, że na każdą wizytę musimy się stawiać osobiście u naszego specjalisty. Niestety często wiązało się to z tym, że musieliśmy albo planować dzień wolny, albo rezerwować całe popołudnie na czekanie w kolejkach. W wielu sytuacjach pacjentom zależy głównie na konsultacji wyników i przepisaniu dalszego leczenia.

Dlatego też, kiedy konsultacje telefoniczne stały się możliwe, wiele osób zaczęło z nich chętnie korzystać. Dzięki temu nie muszą wtedy planować sobie takiej porady z dużym wyprzedzeniem oraz tracić dodatkowo czasu na dojazdy. Co gorsze, bardzo dużo czasu traci się w takiej sytuacji również wtedy, kiedy lekarz ma opóźnienia w przyjęciach, co zdarza się niestety dosyć często.

 

konsultacja telefoniczna

Kiedy jesteśmy w swoim domu i czekamy na telefon, możemy na spokojnie zająć się naszymi domowymi obowiązkami. W związku z tym, takie konsultacje telefoniczne idealnie sprawdzą się u osób, które potrzebują na przykład przedłużenia recepty na leki, które stosują stale. Ewentualnie mogą zmodyfikować delikatnie leczenie na podstawie wywiadu oraz wyników badań.

Podczas takiej wizyty lekarz bez problemu może wystawić nam skierowanie na badania, czy też nowe zalecenia dotyczące leczenia naszej choroby. Dzięki temu też ograniczamy konieczność przebywania w przychodniach, które wiadomo, bardzo często obfitują w różne zarazki i choroby.

Oczywiście należy pamiętać, że jeśli dzieje się coś niepojącego, to najlepiej wtedy skorzystać z tradycyjnej formy wizyty u specjalisty, żeby dodatkowo miał możliwość przeprowadzenia pełnego badania i podjęcia dalszych kroków.


Drukuj