Jak przejść przez jesień bez L-4

jesienJesień to jedna z tych pór roku, kiedy najczęściej zdarza nam się złapać niechciane przeziębienie. Z reguły za oknem widzimy piękne słońce, złote liście i aż chce się czerpać pełnymi garściami z ostatków pięknej pogody, natomiast temperatura nie zawsze idzie w parze z tym co widzimy.

 

Jest to też ten moment, kiedy mamy najwięcej zróżnicowanych strojów na ulicach. Część osób zakłada już szaliki, a niekiedy nawet czapki, a inni próbują jeszcze złapać promienie słońca i odsłaniają łydki i łokcie.

Wygląda to niezwykle ciekawie, jakby każdy zupełnie inaczej odbierał otaczającą go rzeczywistość. Niestety wtedy też z reguły pojawiają się pierwsze chłody i mimo że widzimy piękne słońce, to temperatury nie są już takie jakie pamiętamy jeszcze z końcówki wakacji. Jak więc zapobiec niechcianym przeziębieniom w tym czasie?

jesien 2

Otóż najważniejsze to zapobieganie, czyli wzmacnianie naszego organizmu jeszcze zanim wydarzy się najgorsze, czyli choroba. Bardzo ważne jest to, aby ustalić z lekarzem jakie jest zapotrzebowanie na witaminy i wdrożyć suplementację zgodnie z zaleceniami. Lepiej jest zadbać o siebie zawczasu niż później spędzić kilka dni w łóżku z lekami i z pogorszonym samopoczuciem.

Nasz organizm wzmocni także odpowiednia dieta, bogata w potrzebne nam składniki, świeże warzywa i owoce, odpowiednio dobrane do nas ćwiczenia, a także właściwa ilość jakościowego snu. Wtedy mamy największe szanse na przetrwanie tego najtrudniejszego okresu w roku, bez konieczności korzystania z porad lekarskich oraz bez pozostawiania majątku w aptece, a także co ważne, bez zmniejszania naszego wynagrodzenia ze względu na absencję w pracy. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możemy przeznaczyć na całoroczne dbanie o naszą odporność.


Drukuj