Jak wytypować wykwalifikowanego lekarza dla swojego malucha?

surgery gbf7f17fc4 640Przykładowym z pytań, na jakie muszą sobie odpowiadać świeżo upieczeni mama i tata jest pytanie o lekarza pediatrę. Z pewnością zastanawiają się: jak wybrać wykwalifikowanego pediatrę dla własnego malucha? W temacie takim opłaca się rozeznawać się już szybciej, czyli wtedy, gdy potomka nie ma jeszcze po drugiej stronie brzuszka. Wybór lekarza podstawowej opieki zdrowotnej jest nad wyraz istotny, ponieważ opieka medyczna nad nowonardzonym dzieckiem oraz niemowlęciem powinna pozostawać na wysokim pułapie.

Podczas pierwszego roku życia malucha najczęściej mama i tata mają dużo wątpliwości z zagadnienia zdrowia oraz odwołujących się do codziennej pielęgnacji dziecka. W takim okresie ma miejsce też większość szczepień obowiązkowych. Wykwalifikowany lekarz ma świadomość, co doradzić i znaczące jest to, że do każdego z dzieci ukierunkowany jest na indywidualnych zasadach. Opiekunowie kierują bądź co bądź wzrok na wiele spraw: od tego, jakie są uprawnienia danego eksperta, aż po to, czy utrzymuje on sterylność nosząc rękawiczki medyczne oraz fartuch medyczny, na dodatek kierując akcent na to, jakie opinie posiada cała poradnia.

Lekarz ze specjalizacją z pediatrii musi nie tylko rozpoznawać podstawowe choroby, lecz też mieć pojęcie, kiedy skierować dziecko do innych specjalistów, o ile pojawi się taka potrzeba. Wydając odpowiednie wskazanie na piśmie pomaga opiekunom również w doborze konkretnej poradni specjalistycznej.

W trakcie doboru lekarza z dziedziny medycyny zajmującej się chorobami dziecięcymi można sugerować się zarówno rekomendacjami w Internecie, ale też od pozostałych opiekunów bądź sąsiadów. O ile planuje się wybierać eksperta w takiej przychodni, do jakiej osobiście się uczęszcza, to doskonałym wyjściem będzie zapoznanie się z opinią swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

hand disinfection gba46f5e5c 640Jeśli w gabinecie u pediatry znajdują się niezbędne sprzęty takie jak stetoskop pediatryczny lub ciśnieniomierz zegarowy, a w dodatku jest to gabinet innowacyjnie wyposażony, to kolejne walory wzbudzające zaufanie. W trakcie wyboru pediatry rozsądnie będzie uzyskać odpowiedź na parę pytań. Najistotniejsze z nich odnoszą się do: czasu otwarcia przychodni, możliwości skorzystania z pomocy medycznej w tym samym dniu, w jakim dziecko zachoruje, opcji skontaktowania się osobiście z pediatrą po godzinach przyjmowania w zagrażających życiu lub zdrowiu przypadkach. Naturalnie, podczas pierwszej konsultacji warto jednocześnie zwracać wzgląd na to, czy specjalista wie, jaki zalecać inhalator tłokowy lub innego rodzaju sprzęty, a także na to, jakie jest ukierunkowanie eksperta do dzieci. Lekarz dziecięcy musi pozostawać osobą życzliwą, komunikatywną oraz wzbudzającą zaufanie.


Drukuj