Nadeszła pora wiosenna, a wraz z nią pylące rośliny. Zobacz, jakie są sposoby na ochronę malucha przed alergenami na zewnątrz!

Zdrowie Odsłony: 70

child g4ff93049e 640Wiosna to pora, kiedy wytwarzanie alergenów roślin jest bardzo mocne. Rozpoczyna to najczęściej reakcję alergiczną u najmłodszych i pełnoletnich osób. Najpopularniejsze objawy to łzawiące oczy lub trudności z oddychaniem. Dorośli mogą zadbać o swoje samopoczucie – należy jednak pamiętać, jak zabezpieczyć dziecko przed alergenami. Przeczytaj poniższe porady, które spowodują, że twoje dziecko będzie czuło się lepiej poza domem!

Wykorzystaj zapobiegawcze lekarstwa bez recepty

Warto wiedzieć, że w aptece można znaleźć dziesiątki rozwiązać, które zapobiegają objawom alergii. Dzięki lekarstwom nie pojawi się katar czy uciążliwe łzawienie oczu. Trzeba jednak pamiętać, by wybrać dokładnie lek polecany dla dziecka. Musi on być w 100% bez skutków ubocznych. W aptekach możesz wyszukać tabletki, wziewy lub spraye do nosa.

Zadbaj o higienę dziecka

Higiena powinna być niesamowicie znacząca, gdy chodzi o alergeny. Po zabawie poza domem trzeba zawsze umyć ręce ale i twarz. Dodatkowo warto trzymać w pobliżu chusteczki nawilżane – świetnie usuwają prawie wszystko. Alergeny z zieleni, czyli pyłki osadzają się na włosach i ubraniach. Odpowiednie dbanie o higienę pomniejszy siłę alergii. Najlepszym sposobem zapobiegania będzie jednak wymijanie alergenów. Można przeczekać w miejscu zamieszkania, kiedy warunki są niesprzyjające. Spory poziom alergenów w otoczeniu powoduje objawy – takich sytuacji musisz unikać.

Skorzystaj z usług alergologa

girl g3e0c0daf6 640Warto wiedzieć, na co dokładnie dziecko może być uczulone. Tego typu testy są do wykorzystania jedynie u alergologa po zrobieniu specjalnych badań. Rozpoznanie lekarza daje tutaj bardzo dużo. W czasie pylenia zieleni, na które dziecko jest najbardziej uczulone, trzeba sporo czasu spędzać w mieszkaniu. Badanie u alergologa pozwoli unikanie alergenów, które powodują objawy. W ten sposób dziecko zacznie czuć się lepiej oczywiście poza domem. Oczywiście trzeba powiedzieć mu jasno, czego powinno unikać. To bardzo istotne – najmłodsi już od pierwszych lat umieją zrozumieć alergię.

Drukuj