Sport to zdrowie, co zabrać ze sobą w góry, aby nasza rekreacja skończyła się z korzyścią dla naszego zdrowia

Zdrowie Odsłony: 79

journey gbfbd37447 640Jedną z lubianych sposobów wykorzystywania wolnego urlopu jest aranżowanie podróży. Niesamowicie często typowane są góry – można tak wytchnąć orzeźwiającym, naturalnym powietrzem, odejść od zgiełku miejskiego i zwiedzić najładniejsze miejsca (w Polsce i za granicą). Powinno się jednak zadbać o konkretny zestaw akcesoriów. Sprawdź, co trzeba zabrać na podróż w góry, by móc w pełni rozkoszować się rekreacją!

Najważniejszy ekwipunek na każdą wycieczkę w góry
Powinno się mieć dość sporo miejsca na spakowanie całego osprzętu. Z tego powodu właśnie plecak pozostaje podstawowym elementem sprzętu w czasie wyprawy w góry. Powinno się zadbać o dobór odpowiednio wytrzymałego, dużego i praktycznego modelu. Dość często można podróżować z nim nawet długie godziny na trasie – jego wykonanie ma ogromne znaczenie.

Równie ważną rzeczą jest dobrze dobrany ubiór. Kurtka przeciwdeszczowa, wytrzymałe spodnie, górskie buty oraz w ostateczności nakrycie głowy – to ważne wyposażenie w czasie wyprawy po szlaku. Bezpieczeństwo jest niezwykle istotne, więc należy się adekwatnie ubrać. Dodatkowo ubiór powinien gwarantować zabezpieczenie przed temperaturą, ale nie należy zabierać za dużo ubrań – mogą po prostu być uciążliwe podczas relaksie.

Jedzenie i woda to właściwie oczywistość. Powinno się jednakże pamiętać o wystarczającej ilości prowiantu, głównie w czasie dłuższej wycieczce. W zimowe dni należy kupić wysokiej jakości bidon.


Dopełniające elementy ekwipunku, które są funkcjonalne
Między innymi na długie wyprawy lub te, które są rzadko typowane przez wędrowców, należy zabrać takie elementy, jak kompas lub mapę. Te rzeczy pozwolą lepiej zorientować się w górach i odnajdywać kontynuację wycieczki, kiedy została utracona z widoku. Dobrym wyborem pozostaje także zabranie latarki albo dowolnego źródła światła. Przechodzenie trasy może zająć więcej czasu – kiedy zrobi się ciemno, taki element ekwipunku będzie niezbędny.

mountains ge2af9fa51 640Należy dodatkowo zadbać o akcesoria do rozpalania ogniska. Może być on niezbędny, lecz nie musi. Dzięki temu przygotujesz także żywność lub ugotujesz wodę. Należy wyposażyć się w krzesiwo w wodoodpornym pojemniku.

Na rekreacyjnej podróży przydatny jest dodatkowo zestaw kilku narzędzi, takich jak scyzoryk albo nóż oraz w ostateczności dobra taśma klejąca. Te rzeczy powinno się używać w wielu zastosowaniach. Podczas wycieczki w górach także są przydatne.

Drukuj