Przeziębienie u dziecka: jak je rozpoznawać?

father and son ge16440dfa 640Przeziębienie u dziecka to stan, który zawsze wzbudza wśród rodziców zmartwienie. Warto reagować błyskawicznie, by nie doprowadzić do rozwoju stanu chorobowego. Szczególnie w porze zimowej, gdy drobnoustroje występują częściej z większą częstotliwością niż w innych porach roku.

Przeziębienie często będzie objawiać się: kichnięciami, katarem, bólem przełyku, chrypką, kaszlem, stanem przedgorączkowym albo lekką gorączką, niedobrym samopoczuciem. Dlatego wybranym z głównych akcesoriów w znajdującej się w domu apteczce jest aspirator do nosa. W sprzedaży jest sporo modeli, a więc rodzice nie będą mieć kłopotu z wybraniem odpowiedniego. W przypadku dzieci do drugiego roku życia idealnie sprawdzi się gruszka do nosa (np. https://apteczka24.pl/gruszka-do-nosa-dla-dziecka-chicco,id10343.html) i w takim przypadku również można wybierać odpowiednią pośród licznych modeli.

Na początku, gdy katar nie jest rozległy, będą wystarczyły inhalacje z soli fizjologicznej, które pozwalają oczyścić górne drogi oddechowe a także sprawią, że dziecko będzie czuć się w większym stopniu wygodnie. Rodzice mogą też wykorzystać naturalne sposoby kuracji, zanim podadzą maluchowi lekarstwa. U dzieci mających więcej niż 6 lat można podawać olejek z drzewa herbacianego, wykazujący działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i dezynfekujące. Jeśli dziecko będzie kaszleć, to inhalacja z tego olejku może załagodzić kaszel, daje kasłanie i może załagodzić dyskomfort. Jeżeli w pierwszych dniach przeziębienia nie będą pomagały sposoby naturalne, wśród jakich muszą przeważać wziewy, trzeba konsultować się z pediatrą.

Jeśli szukasz olejku z drzewa herbacianego, polecamy tę stronę: https://apteczka24.pl/herbaciany-olejek-eteryczny-naturalny-30-ml,id13610.html

Jeśli u dziecka występuje gorączka, to na chwilę przed wizytą u specjalisty opłaca się użyć termometr baby ga0ecbc8e6 640bezrtęciowy i sprawdzać dokładnie ile stopni ma dziecko. Termometry bezrtęciowe skutecznie wyparły klasyczne termometry z rtęcią. Docenia się ich bezpieczeństwo i łatwość wykorzystania. Są one również dostępne w przystępnej kwocie. Opiekunowie z chęcią nabywają termometry bezdotykowe, ponieważ nie muszą ich przykładać maluchowi do skóry, co ma znaczenie w przypadku maluchów, dla jakich często jest to czymś stresującym. Wzorcowo wyposażona apteczka domowa pozwoli utrzymać spokój w przypadku pierwszych objawów zaziębienia.


Drukuj