Zdrowie i życie w rękach młodego człowieka – dlaczego warto zapisać dziecko na kurs pierwszej pomocy?

pierwsza pomoc szkolenieTroszcząc się o dzieci robimy co możemy, żeby zapewnić im to czego im potrzeba i pokazujemy jak stronić od szkodliwych momentów. Życie tymczasem tak się plecie, że nie sposób uniknąć w nim kontuzji. Nawet uprawianie dyscypliny sportowej, do którego nierzadko latorośl nakłaniamy, wiąże się z niebezpieczeństwem. Szkoła – różnego rodzaju pomieszczenia plus wypełniająca dzieci energia – następna możliwość. Dlatego korzystnie, ażeby nasza latorośl posiadała wiedzę jak zareagować kiedy nadejdzie taka potrzeba. W jaki sposób to zdziałać?

Głównym krokiem jest oczywiście nasz zasób wiedzy. Nawet jeśli nie przeszliśmy przez kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, jesteśmy w stanie nakierunkować dziecko jak trzeba postąpić w przypadku wypadku. Wskazanie odpowiednich kontaktów alarmowych, wyczulenie nie poddawanie się panice - to podstawy, które warto mieć w świadomości. W szczególności jeżeli dziecko spędza czas poza domem.

Bardzo dobrym wyborem jest posłanie malucha na kurs pierwszej pomocy. Wykwalifikowana osoba, która każdego dnia ma kontakt z przeróżnego rodzaju wypadkami, niewątpliwie pokaże naszemu dziecku jak podejść do sytuacji. Z drugiej strony wiadomości a także praktyka zdobyte na zajęciach, pomogą dziecku czuć się bezpiecznie w rozmaitych okolicznościach. Nawet jeśli samo nie będzie w stanie pomóc, jego szybka decyzja może poszkodowanemu uratować życie.

Każdy odpowiedzialny rodzic powinien mieć odbyte chociaż podstawowe szkolenie na ratownika KPP (przebieg, dostępność i cenę kursów można sprawdzić na serwisie ze szkoleniami Ratownik KPP)

Ponieważ wiedza medyczna stale odkrywa coś nowego, wpływa to także na prawo deprymujące pierwszą pomoc. Teraźniejsze czasy także zapewniają nam coraz to wyjątkowe okoliczności, do jakich musimy się dostosować. Powinno się wobec tego udać się razem z pociechą na kurs KPP. Recertyfikacja informacji a także umiejętności na pewno przyda się na przyszłość. Co ważne z pewnością będzie to nieoceniony wzorzec dla naszego dziecka.

sports g1fec2a9d9 640Zaznajomienie młodych ludzi z pierwszą pomocą posiada jeszcze jedną dobrą cechę – gotowość do niesienia pomocy innym. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy nam może się przydać wiedza pozyskana przez młodego człowieka na kursie KPP. Warszawa czy Lublin – w każdym okazałym mieście, gdzie wzmożony ruch i układ ulic komplikują medykom szybkie przybycie do potrzebującego, pomoc obcego człowieka może być na wagę złota.

Naprowadzenie pociechy na przyszłe pomaganie to nasza cegiełka w pozytywny rozwój społeczeństwa. Czy będzie to kolizja drogowa czy wywrotka na rowerze, bez obaw wykorzysta kwalifikacji nabyte na kursie KPP, a recertyfikacja za jakiś czas będzie dla niego naturalna. Poza tym wzorzec pobrany od nas naturalnie pokaże następnym pokoleniom.


Drukuj