Jak połączyć zdrowie z remontem

Zdrowie Odsłony: 169

dad g41b7d1ca1 640Styl industrialny coraz bardziej się rozprzestrzenia. Fenomen tego zjawiska zdaje się być oczywisty – prostota. Co ciekawe nie chodzi tylko o wygląd, ale także o praktykę. W dzisiejszych czasach, kiedy świat zewsząd atakuje nas kolorową reklamą, dziwnymi formami mebli czy ubrań, okalanie tego prostą formą wydaje się być wyjątkowe. Jakie są praktyczne zalety stylu industrialnego? Jak wpływa na nas?

Spacerując po mieście, nie da się nie zauważyć coraz większej liczby budynków o prostej bryle i stonowanej kolorystyce. Pokrycie ścian wystylizowane na układankę z płyt (z reguły beton architektoniczny), przeplatanych szkłem, na pierwszy rzut oka może nie zachęcać do wejścia. Jednak jak udowadnia nam chociażby Luwr – warto ulec ciekawości.

Będąc przy galeriach sztuki, należy zwrócić uwagę jak często ich wnętrza są utrzymane w prostym stylu. Płyty z betonu architektonicznego, na których powieszone są eksponaty idealnie je podkreślają. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale jest to bardzo zdrowe dla naszych oczu. Stonowany styl pozwala skupić się na konkretnym punkcie i nie przemęcza nadmiarem barw.

Miejscami, w których bardzo chętnie stosowany jest styl nowoczesny, są restauracje. Połączenie prostych ścian z elementami symbolizującymi kulturę, z której wywodzą się serwowane dania – pełna harmonia. Co ważne nieskomplikowana struktura pozwala na łatwe zachowanie czystości, co w punktach gastronomicznych jest niezwykle istotne. Bardzo dobrym materiałem pod tym względem jest beton architektoniczny. Kuchnia, w której cały czas coś się gotuje, wytwarza parę wodną, a ta osadzając się wszędzie może powodować powstanie grzyba. Beton dekoracyjny na ścianę ustrzeże gości lokalu przed jego towarzystwem.

painter g8eb4e7b07 640Styl industrialny nie ogranicza się tylko do placówek publicznych. Coraz częściej decydujemy się na tę formę w domu. Znudzeni standardowym malowaniem ścian często stawiamy na beton dekoracyjny. Cena za m2 oraz nieskomplikowany montaż, przy praktyce użytkowania – czego chcieć więcej.

Jak widać styl industrialny to nie tylko nowinka dekoracyjna. To także wygoda użytkowania oraz, jak się okazuje, bezpieczeństwo dla naszego zdrowia. Potwierdza to stwierdzenie, że więcej nie znaczy lepiej.

Drukuj