Kilka ludzkich chorób występujących także u psów

doctor g87aae5f4a 640Większość miłośników zwierząt nie wie jak poprawnie zadbać o zdrowie pupili. Jest to kluczowa rzecz, jeśli jest się odpowiedzialnym człowiekiem którego pasją są zwierzęta. Aby dowiedzieć się jakie są najczęstsze choroby które atakują psy i jak można sobie z nimi poradzić, przeczytaj koniecznie ten artykuł. Pamiętaj, że po zdiagnozowaniu, musisz koniecznie wybrać się do weterynarza!

Niewiele osób wie, że tak samo jak u ludzi u czworonożnych przyjaciół mogą wystąpić podobne choroby. Zacznijmy od najmniej oczekiwanej zmiany skórnej jaką jest pryszcz u psa. Można się spodziewać, że będzie on mniej widoczny niż na naszej twarzy, ale taki niechciany element może zaniepokoić każdego dobrego właściciela.

Kolejną bardzo częstą chorobą jest zapalenie ucha u psa, można ją poznać po tym, że pupil ciągle drapie się po tej części ciała, a jego słuch znacznie się pogorszył. W domowych warunkach, możesz wyczyścić dany obszar patyczkiem jednorazowym, a jeśli nie przyniesie to efektów, musisz udać się do lekarza.

Czym jest modzel u psa i jak sobie z nim poradzić? Jest to zmiana skórna zaobserwowana w okolicach łapek z której nie wyrasta sierść. Różni się on ludzkiej choroby przeważnie kolorem, a także twardością. Obecnie możesz ją zniwelować poprzez smarowanie danego miejsca odpowiednim kremem który na pewno znajdziesz w internecie.

Ostatnią chorobą z którą boryka się praktycznie każdy zwierzak jest kamień u psa. Ta narośl powstaje w wyniku reagowania soli mineralnych zawartych w pokarmie która łącząc się z płytką nazębną zostaje zmineralizowana. Aby się jej pozbyć potrzebne są specjalistyczne narzędzia i roztwory.

dna g45f17fb7c 640Jeżeli Twojego pupila dotyczy jedna z wyżej wymienionych chorób koniecznie udaj się do lekarza w celu dokładnego przebadania. Na miejscu możesz także zaopatrzyć się w neutralizator zapachów psa, pomoże on w ich eliminacji, dzięki czemu dom pozostanie czysty.

Po takich przeżyciach Twojemu pupilowi należy się coś od życia, możesz sprezentować mu jedną z ciekawych zabawek takich jak {kość|szarpak|kong}, lub mata do lizania dla psa. Dzięki takim urozmaiceniom zwierzę będzie miało więcej ruchu i na pewno będzie zdrowsze.


Drukuj