Zdrowe podróże – wellness na Islandii

meditate 5375835 640W rozmaitych zakątkach świata stosuje się przeróżne techniki dbania o sprawność umysłu oraz organizmu. W kulturze hinduskiej prym wiedzie medytowanie, a w kraju wschodzącego słońca poleca się relaksacyjne masaże. Islandia zapewnia jeszcze inne oblicze wellness, oparte na tradycji oraz naturze.

Gorące źródła, czyli wellness na Islandii

Wyprawa na Islandię, celem odnalezienia nowej koncepcji dbania o zdrowie, nie może minąć bez odwiedzenia gorących źródeł. Ich moc ma źródło w naturalnych procesach geologicznych. Każdy, kto szuka nowego obszaru wellness, powinien wypróbować właśnie gorące źródła. Islandia jest w nie bogata. Kąpiel w nich pomaga w odprężeniu się, zapewniając efektywną możliwość regeneracji. To właśnie wody termalne uznawane są za jeden z wartościowych punktów w propozycjach „Islandia co warto zobaczyć”.

Naturalna żywność na Islandii

Dieta islandzka cechuje się sporym wyborem pełnowartościowych i pochodzących wprost z natury produktów. Dobrze podać tu chociażby jogurt Skyr, jaki jest obfity w białko, a jednocześnie nie jest bardzo tłusty. Wyprawa na Islandię nie będzie udana bez spróbowania diety opartej na owocach morza, mięsie z wolnego wybiegu oraz sezonowych zbiorach owoców i jarzynach. Te najwyższej klasy, naturalne składniki gwarantują fantastyczne doznania kulinarne. Organizmowi zostają zaś dostarczone niezbędne minerały odżywcze, które sprzyjają zdrowiu oraz kondycji psychicznej.

Sposób na życie na Islandii. Jakie niesie za sobą plusy?

meal 3175540 640Państwo islandzkie zapewnia idealne okoliczności do praktykowania medytacji i mindfulness. Medytacja pośród natury pokazuje jak odprężyć się oraz uspokoić myśli. Dobrze także skusić się na ofertę Islandia zorza polarna wycieczka. To jedyne w swoim rodzaju przeżycie, pomagające uzyskać wewnętrzny spokój.

Wolne terminy wycieczek możesz śledzić na https://solisci.pl/wyprawy/islandia-zorza/

Czytaj też: https://solisci.pl/zorza-polarna-na-islandii-gdzie-i-kiedy-ja-zobaczyc/

Wielu podróżnych dostrzegło zalety kraju, którym jest Islandia. Ciekawostki jej dotyczące, bajeczne pejzaże i bogata propozycja wellness, stanowią jej bogactwo. W państwie tym można odnaleźć wszystko, co potrzebne, aby radować się dobrym zdrowiem. Określone sposoby, przykładowo dietę czy medytację, jest możliwość przenieść także do powszedniego życia, bez konieczności podróżowania.


Drukuj