Choroby układu oddechowego u dzieci – jak sobie z nimi radzić?

coronavirus g1762af8cb 640Co roku szersza grupa dzieci cierpi na schorzenia układu oddechowego. Notorycznie walczą z nimi zwłaszcza przedszkolaki, które są narażone na styczność z bakteriami w przedszkolach. Co więcej wpływają na to niedojrzały system odpornościowy i słabej jakości powietrze. Nos i płuca są na pierwszej pozycji w interakcji z czynnikami zewnętrznymi. Skutkiem tego ryzyko zakażeń układu oddechowego u maluchów wzrasta. Jakim sposobem można temu zapobiegać? Co robić jeśli maluch złapie infekcję?

Każda rodzicielka troszczy się o zdrowie dziecka od narodzin. Karmienie piersią i właściwe warunki z pewnością pozytywnie na nie wpłyną. Niemniej, w przypadku nieskrępowanego oddechu pociechy, korzystnie jest zatroszczyć się o drożność nosa. Niezbędny stanie się do tego aspirator do nosa dla niemowląt. Korzystanie z niego obniży niebezpieczeństwo kataru, który jest niesłychanie przykry dla maluchów. Jednak, jeśli wystąpi, warto mieć w apteczce termometr bezrtęciowy. Często niedrożność nosa towarzyszy dolegliwościom takim jak na przykład zapalenie oskrzeli, zaś gorączka może być jednym z symptomów.

Do rozwoju schorzenia dróg oddechowych przyczynia się też fizjonomia. Dzieci szybciej łapią oddech oraz czerpią z atmosfery więcej patogenów. Toteż higiena noseczka, który zapewnia filtrowanie pobieranego powietrza jest nadzwyczaj znacząca. Elektryczny aspirator do nosa powinien zostać stałym wyposażeniem apteczki rodzinnej - może Ci się przydać. Pomoże zagwarantować powszednią higienę nozdrzy wszystkich członków rodziny. Jednakowo praktyczna jest sól fizjologiczna do nosa, którą pediatrzy niejednokrotnie polecają nie jedynie zapobiegawczo, lecz także w ciągu dolegliwości nosa.

Niestety mimo higieny pociechy łapią zakażenia dróg oddechowych. Na ogół są to zapalenie oskrzeli czy też angina. Pojawiające się z nimi problemy z oddechem można złagodzić wykorzystując koncentrator tlenu. Stężony tlen wspomaga walkę z chorobą i gwarantuje odpowiednie dotlenienie wszystkich organów. To niebywale istotne u maluchów. Przy dusznicy lub zapaleniu płuc wskazana jest również kuracja lekami wziewnymi, do jakiej używany jest inhalator pneumatyczny. Umożliwia on w praktyczny sposób podać odpowiednią dawkę wziewki i może być stosowany w każdym wieku. Z uwagi na to, że przekonanie malucha do przyjęcia leku nierzadko jest karkołomne, inhalator dla dzieci, o zabawkowym wyglądzie, ułatwia sprawę.

doctor g1fe32f729 640Szczerze mówiąc nie można uciec od infekcji układu oddechowego u dzieci. Wyjątkowo współcześnie, kiedy czystość powietrza jest istotnie kiepska. W związku z tym tak fundamentalne jest, aby dbać o odpowiednią higienę i być przygotowanym na potencjalne choroby. Pozwoli to osłabić objawy i zniwelować niepożądane skutki.


Drukuj