Co pomaga w piciu wody?

picie wodyJuż od długiego czasu bardzo głośno jest o tym, jak ważne jest picie wody. Dzięki temu nasz organizm utrzymany będzie w dużo lepszej formie i lepiej będziemy się czuć na co dzień.

Najtrudniejsze w tym wszystkim jest jednak to, aby pamiętać o wypiciu odpowiedniej ilości wody każdego dnia. Drugim z powodów, dla których ludzie nie lubią pić wody jest brak smaku. Natomiast z wszystkim tym jesteśmy w stanie na spokojnie sobie poradzić.

Po pierwsze, zawsze warto mieć przy sobie szklankę z wodą i regularnie ją uzupełniać. Dzięki temu, że szklanka będzie stała na widoku i zawsze będzie pod ręką, łatwiej będzie nam po nią sięgać. Musimy natomiast pamiętać, żeby zawsze po wypiciu wszystkiego, na nowo uzupełnić szklankę.

szklanka wody

Jeśli to nam nie pomoże, to warto zainwestować w butelkę z podziałką, która pokaże nam ile wody powinniśmy wypić do konkretnej godziny. Jest to o tyle łatwiejsze, że widzimy dokładnie ile już wypiliśmy, a ile jeszcze nam zostało. W przypadku szklanki musimy sami pilnować ile razy ją uzupełnialiśmy. Z butelką jest też o tyle łatwiej, że możemy ją wszędzie ze sobą zabrać więc łatwiej będzie nam pilnować regularnego picia wody.

Co więcej, niektóre osoby, aby chętniej piło im się odpowiednią ilość wody, nalewają ją sobie na przykład do lampki na wino, dzięki temu jest ona serwowana w dużo ładniejszy i ciekawszy sposób i zachęca do tego, aby częściej sięgać po kieliszek z wodą. Z kolei jeżeli mamy problem z tym, że woda nam nie smakuje, to wystarczy wrzucić do niej plasterek cytryny, kilka listków mięty, czy też owoce, które akurat mamy pod ręką. Świetnie sprawdzą się tutaj maliny, borówki, czy też truskawki. Warto więc spróbować znaleźć taki sposób, który będzie działał na nas i dbać o regularne nawodnienie.


Drukuj